Horizontálne žalúzie

Horizontálne žalúzie sú jedným zo základných typov okennej clony, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou   interiéru. Ich základnou funkciou je kontrola prepúšťaného slnečného svetla do interiéru. Horizontálne žalúzie regulujú nielen dopad svetla, ale aj  izbovú  teplotu  a   navyše  zabezpečujú  určitý stupeň súkromia. Ich využitie je teda mnohostranné a široká farebná škála dovoľuje harmonicky zladiť farby v miestnosti, zútulniť alebo dodať interiéru úplne nový rozmer.


Keďže sú horizontálne žalúzie stále jedným z najpoužívanejším tieniacim prvkom interiéru najmä vďaka svojej cene, dokážeme ich zladiť s akýmkoľvek typom a tvarom okna a farbou prispôsobiť zariadeniu. Máme skúsenosti s výrobou žalúzií na kruhové – oblúkové okno, okno so šikmými zrezanými hranami alebo iné atypické okno. Samozrejme, sa snažíme, aby aj atypické žalúzie poskytovali rovnakú funkčnosť ako žalúzie na atypické okná. Horizontálne žalúzie sa dodávajú v rôznych šírkach lamely 16mm, 25mm,35mm alebo 50mm.


Z hľadiska použitých materiálov vyrábame drevené horizontálne žalúzie a hliníkové horizontálne žalúzie. Použitie konkrétneho materiálu závisí od vkusu alebo od celkového ladenia interiéru. Správne vybrané a kvalitne spracované hliníkové aj drevené horizontálne žalúzie nepôsobia rušivo, naopak dopĺňajú vnútornú atmosféru interiéru.

Žalúzie sú vhodné pre plastové, hliníkové aj drevené okná, pretože sa im dokážu prispôsobiť farbou, aj tvarom. Tieto typy žalúzií sú vhodné na dotváranie a zmodernizovanie dizajnu pri rekonštrukcii historických budov, zároveň poskytujú široký priestor pre navrhovanie a projektovanie tých najodvážnejších moderných interiérov. Atypické horizontálne interiérové žalúzie sa používajú na zatienenie atypických okien alebo na optické oddelenie výklenkov, zabudovaných skríň a podobne. Je možné nimi vytvoriť vizuálne atraktívny a dominantný deliaci prvok interiéru bytu alebo kancelárskych priestorov. Pokiaľ to neumožňuje priestor, atypické žalúzie je možné len natáčať, nie je možné ich vždy vyťahovať.

 
-

Hliníkové horizontálne žalúzie VENUS

Z príchodom druhej generácie plastových okien, prišiel na trh nový tvar interiérových horizontálnych žalúzií nazývaný VENUS alebo ISODESIGN. Vďaka svojmu nosníku 45x25mm, ktorý zapadá do okenného rámu a vytvára tak dokonalý estetický vzhľad,

Zobraziť viac
 
-

Hliníková horizontálna žalúzia AL25mm

Zo všetkých vyrábaných interiérových horizontálnych žalúzií , je systém tejto žalúzie najdlhšie na trhu. Žalúzia je vyhotovená z oceľového horného nosníka o reze 25x25 mm a zo spodného oceľového nosníka typu C 10x19mm. Štandardné sa horiz

Zobraziť viac
 
-

Drevená horizontálna žalúzia 25 a 50mm

Drevené horizontálne žalúzie sú výnimočným produktom na trhu. Okrem základných funkcií interiérových žalúzií, dodáva drevená lamela ako jediná vo svojom druhu pocit prírody.

Zobraziť viac
 
-

Hliníková horizontálna žalúzia AL50mm

Z ponúkaných interiérových horizontálnych žalúzií na trhu sa žalúzia AL50mm vyznačuje najväčšími výrobnými rozmermi. Nosným elementom je horný nosník 51x57mm. Spodný nosník je vyhotovený zo zamknutého profilu 50x20 mm v oválnom tvare. Interiérovú horizon

Zobraziť viac