Látkove rolety

Látkové rolety sú jedným z najrozšírenejších tieniacich systémov. V dnešnej dobe interiérové látkové roletky nepredstavujú iba fádnu okennú clonu využívanú najmä v kancelárskych priestoroch, ale vďaka veľmi širokej škále farieb a vzorov sa z nich časom stal funkčný dizajnový prvok domácností, hotelov, rôznych súkromných a verejných inštitúcií. Látkové roletky majú hneď niekoľko výhod, ktoré zaujmú tak dizajnérov, ako aj najnáročnejšieho zákazníka, ktorého prioritou je okrem dizajnu aj funkčnosť tieniaceho systému. Sú ľahko namontovateľné, ľahko manipulovateľné a jednoducho udržiavateľné, keďže materiál všetkých látkových roletiek je antistatický.

Z dizajnového hľadiska látkové roletky ponúkajú najširší rozsah možností doladenia interiéru. Tak ako môžu zabezpečovať iba tieniacu funkciu a teda úplne zapadať do interiéru, rovnako môžu z okna spraviť dominantnú časť priestoru. Správnym zladením farieb, materiálov a štruktúr dokážu látkové roletky zútulniť alebo esteticky doladiť akýkoľvek interiér. Práve jednoduchosť ich prevedenia látkovým roletkám zabezpečila pomyselné prvenstvo v širokej škále tieniacich systémov. Jednoduchosť látkových roletiek umožňuje ich využitie tak v jemne ladenom interiéri ako aj v dizajnovo modernom priestore.

Môžu byť skombinované s klasickými záclonami alebo závesmi alebo ako samostatný tieniaci prvok. Pokiaľ ide o funkčnosť, látkové roletky, rovnako ako ostatné okenné clony, plnia základnú úlohu zatienenia interiéru, reguláciu prenikajúceho tepla a v neposlednom rade zabezpečenie súkromia pred zvedavými pohľadmi. Látkové roletky je možné nastaviť do akejkoľvek polohy a tak si nimi dokážete regulovať prenikanie slnečného svetla presne podľa potreby. Okrem veľkého množstva farieb a vzorov je možne si zvoliť priehľadnú, polopriehľadnú alebo úplne nepriehľadnú, tzv. Blackout látkovú roletku.

Tento typ tieniaceho systému je vhodný aj na strešné okná, okná veľkých rozmerov alebo na dvere. Ovládanie látkových roletiek si môže zákazník zvoliť podľa vlastných potrieb a jednotlivých typov, a to buď manuálne alebo na motor.

 
-

Voľno visiace rolety RM

Látkové voľno visiace rolety sa skladajú zo štyroch primárnych komponentov, navíjacej rúry (18,25,32,40,50mm) s ovládacím mechanizmom(prevodovka s retiazkou, pružina, motor).

Zobraziť viac
 
-

Fantazia LUX/MINILUX

Nechajte sa unášať na vlnách fantázie, presne tak na vás pôsobia látkové roletky FANTAZIA. Žiadosť o látkové rolety v kazete s vodiacimi lištami priamo na okenný rám prišla hneď po tom ako na trh zavítala nová generácia PVC okien s dvojitým sklom a AL okien.

Zobraziť viac
 
-

Strešná roleta Premium

Látková roleta do strešných okien inak nazývaná ako FANTAZIA PREMIUM sa svojím konštrukčným riešením podobá na FANTAZIU LUX. Tak isto ako ona je skonštruovaná s krycieho profilu s bočnicami, rúry, vodiacich líšt, pružinového mechanizmu, látky a spodného profilu.

Zobraziť viac
 
-

Rímska roleta

Rímska roleta (rovnako ako rímska žalúzia, čalúnené záclony alebo iba záclony) sú záclony vyhotovené s látky, ktoré sa pri vyťahovaní ukladajú do horizontálnych záhybov. Vyťahovanie alebo spúšťanie týchto záclon prebieha pomocou retiazkového mechanizmu alebo pomocou elektromotora 24V alebo 230V.

Zobraziť viac
 
-

Roletka deň a noc IMPRESIA

Veľmi zaujímavým príkladom látkových roliet sú deň a noc tiež nazývané IMPRESIA. Výnimočnosť tejto rolety spočíva v tom , že umožňuje plynulo regulovať prenikajúce svetlo do miestnosti/interiéru bez nutnosti vytiahnuť celú roletu hore.

Zobraziť viac