Markízy

Markízy sú jedným z najrozšírenejších typov vonkajšieho tieniaceho systému vhodného na zatienenie terás, balkónov a veľkých okenných plôch. Zabraňujú prenikaniu horúcich slnečných lúčov do miestnosti, no ich najvyužívanejšou vlastnosťou je vytvorenie príjemného tienistého prostredia v exteriéri. Preto sú veľmi obľúbené na zatienenie terás kaviarní, reštaurácií, či hotelov, no v neposlednom rade aj na zatienenie terás domácností a balkónov. Markízy chránia pred UV žiarením a vytvárajú príjemný priestor na čerstvom vzduchu pre posedenie s rodinou alebo priateľmi nerušený priamym slnečným žiarením najmä v horúcich letných dňoch. Navyše Vás markízy ochránia aj pred dažďom alebo vetrom. Široký sortiment farebných textílií umožňuje markízu dokonale zladiť s dizajnom budovy tak aby pôsobila nerušivo a elegantne, ale aj dominantne a moderne. Konštrukcia markízy je uchytená na fasáde budovy, na nej je prichytená napnutá textília materiálu a odtieňu podľa Vášho výberu. Dostupnosť niekoľkých typov markíz zaručuje, že pre každý typ budovy existuje tá správna perfektne sediaca markíza. Textílie markíz sú veľmi kvalitné a odolné voči poveternostným vplyvom, sú impregnované proti plesniam a neprepúšťajú vodu. Vyznačujú sa farebnou stálosťou a filtrujú slnečné žiarenie, čím pod markízou vzniká prijemné tienisté prostredie a podľa odtieňu látky markízy aj zaujímavý farebný efekt stále prirodzeného svetla. Markízy sa inštalujú s mechanickým (kľukovým) ovládaním alebo elektrickým ovládaním na vypínač alebo diaľkové ovládanie. Markízu je možné dodať aj s veterným a slnečným automatickým ovládaním. Konštrukcia markízy je vyrobená zo špeciálne povrchovo upravených hliníkových zliatin, aby bola zabezpečená jej dlhá životnosť.

Jednou z niekoľkých výhod markíz je, že v chladnejšom počasí, keď máte chuť zohriať sa lúčmi slnka, môžete markízu jednoducho zatiahnuť a naspäť roztiahnuť, keď budete potrebovať. Navyše markíza chráni pred vonkajšími vplyvmi aj Váš záhradný, či terasový nábytok. Markízy rozdeľujeme na výsuvné markízy, kazetové výsuvné markízy alebo markízy na zimné záhrady

 
-

AREIA

AREIA je všestranná otvorená výsuvná markíza, ktorá vizuálne demonštruje dokonalejšiu technológiu, konštrukčné detaily markízy sú elegantné tvarované a sú súčasťou dizajnového konceptu počínajúce ložiskom textílie, kĺbov až po kĺbové ramená.

Zobraziť viac
 
-

COMPACT

Výsuvná kazetová markíza COMPACT poskytuje veľa tvorivého priestoru a vyžaduje veľmi málo priestoru. Táto markíza môže mať 4 metrový výsuv. Pri uzatvorení je diskrétne skrytá v dobre vyprojektovanej kompaktnej kazete v tvare kvapky, ktorá dodáva elegantný dojem celej markízy.

Zobraziť viac
 
-

SOLA markízy

Výsuvná otvorená markíza SOLA nám poskytuje zaujímavé riešenie tienenia terás za atraktívnejšiu nižšiu vstupnú cenu, nie na úkor svojej kvality. Už v základnom modely splňuje markíza SOLA všetky prednosti najkvalitnejších markíz: jednoduché ovládanie, stabilné konštrukčné prevedenie a moderný dizajn.

Zobraziť viac
 
-

CLEO markízy

CLEO je jemná a elegantná kazetová markíza s úžasnými vlastnosťami. Pekná, štíhle tvarovaná konštrukcia oválneho tvaru, ktorá sa ľahko otvára a uzatvára do jedného celku. Vďaka svojmu vzhľadu možno markízu jednoducho a nenáročne namontovať všade a nenarušiť tým celkový dojem z objektu.

Zobraziť viac
 
-

Markízy C2

Markíza C2 je charakterizovaná elegantnou kazetou v hranatom plochom tvare, do ktorej sa dokonale ukrývajú všetky technické prvky markízy a tieniaca textília. C2 poskytuje účinne tieň a pritom decentný moderný dizajn, ktorý nepozná kompromisy upúta každého.

Zobraziť viac
 
-

TENDA (zimné záhrady)

TENDA jedinečná markíza pre zimné záhrady. Zimná záhrada rozširuje váš obytný priestor, preto treba zvoliť správny typ tienenia. TENDA ktorá, je šitá na mieru pre váš sen o dokonalej zimnej záhrade, zaručí skvelú ochranu pred svetlom, slnkom a nežiaducimi pohľadmi.

Zobraziť viac